Vikingspillere på landslagssamlinger
Samlinger i mars!
Juniorsamling i Tønsberg - hjemlige spillere og rekrutter A-lag i Ålborg.
Les mer
Ingen hadde tuktet Follo på hjemmebane denne sesongen - før Viking kom på besøk!
Det var av flere grunner knyttet stor spenning foran oppgjøret mot Follo. For det første har vertene imponert stort og var ubeseiret i deres nye, flotte Follo Trykk Arena. Viking har på sin side i den senere tid vist en meget oppadgående kurve, mye grunnet at stadig flere spillere vender tilbake etter skadeavbrekk, og/eller er i stand til å trene bedre. Samspillet til de mørkeblå blir derfor bare bedre og bedre, noe som lover godt for fortsettelsen. Desverre fantes det også et par skjær i sjøen foran dagens kamp. Profiler som Kjetil Strand, Edwin Fjeldtvedt og Strule Erland måtte alle se kampen fra tribunen, mens begge våre målvakter slet med store rygg- og nakkesmerter.
Etter en lang busstur til Follo gikk Viking ut i 100 og rundtspilte Follo de første 25 minuttene. Bakerst i målet sto en ryggplaget Robert Lechte som en levende vegg i 1. omgang, mens utespillerne, anført av en opplagt Vegard Samdahl lurte vertene gang på gang. På det meste ledet Viking med hele 9 mål, men etter å ha "fallt litt nedpå" på slutten av omgangen ledet vi komfortabelt 20-15 til pause.
2. omgangen startet på verst tenkelig vis for Viking. To kjappe utvisninger på Arnason og Blombäck gjorde at vi måtte spille 6 mot 4 i 2 minutter og dermed kunne vertene knappe innpå ledelsen. Follo kom likevel aldri nærmere enn 3 mål bak og gutta klarte på ny å øke forspranget. Etter som omgangen skred fram prøvde fortvilede Follospillere og ledere alle tenkelige forsvarsformasjoner og trekk, men uten hell. Gang på gang løste våre menn utfordringene, blant annet med en hardtskytende Joar Gjerde som ikke stoppet før han hadde hamret inn hele 12 mål. Da fløyta gikk var 35-28 seieren et faktum og bussturen hjem var kanskje lang, men ble betraktelig bedre.
Seieren over Follo var meget viktig i forhold til å befeste vår posisjon på øvre halvdel av tabellen, samt kunne gå inn i den lange Em-pausen med en god følelse. Viking er nå oppe på 4.plass på tabellen, a poeng med Runar på 3.plass. Spesielt oppløftende har det i den senere tid vært vært å se hvordan samspillet både fremover og bakover på banen stadig blir bedre og bedre etter som spillerne får trent mer og mer sammen. Fram mot borte kampen mot ØIF/Arendal 12.02.12 får vi håpe denne trenden fortsetter! Da kan det virkelig bli moro!
NB! Det arrangeres Viking Cup i Stavanger idrettshall med topplag fra blant annet Portugal og Sverige 20.-22. januar.
Målscore Viking: Gjerde (12), Samdahl (7), Rafoss (4), Svendsen (4), Arnason (3), Haaland (3), Ørevik (1) og Følstad (1)
Toppscorer Follo: Borodovskis (7)
Les mer her: Stavanger Aftenblad - handball.no - Østlandet Blad - Rogalands Avis
(Viking)
Publisert December 2011
Juniorsamling i Tønsberg - hjemlige spillere og rekrutter A-lag i Ålborg.
Les mer
Styreformannen feirer STOR dag!
Les mer
Les mer
Førstkommende onsdag kl 1830 møter vi serielederen. Kampen er en pekepinn på om Viking kan kjempe om edelt metall allerede denne sesongen.
Les mer